Skórka pomarańczowa to niezwykle aromatyczny dodatek do wielu ciast i deserów. Warto pomyśleć o jej samodzielnym przygotowaniu w okresie przedświątecznym. Jak zrobić taką domową skórkę?

Okazuje się, że ten pełen aromatu dodatek jest super szybki i prosty w przygotowaniu. Wystarczą tylko 3 składniki – cukier, woda i oczywiście pomarańcze. Najlepiej sprawdzą się owoce ekologiczne, nie pryskane i niewoskowane. Jeśli nie mamy pod ręką takich pomarańczy, to należy je dokładnie wyszorować i sparzyć.

Składniki

  • 4 pomarańcze
  • 220 g cukru
  • 300 ml wody

Skórka pomarańczowa

Przygotowanie

  1. Zacznij od przygotowania pomarańczy. Zwykłe pomarańcze dostępne w sklepach są owocami pryskanymi i woskowanymi, dlatego przed ich użyciem polecam dokładne wyszorowanie, a następnie wyparzenie wrzącą wodą.

  2. Owoce obierz, dzieląc skórkę na ćwiartki. Ostrym nożem odetnij albedo (białą część skórki) – jest gorzkie. Powinna zostać tylko bardzo cienka pomarańczowa część.

  3. Skórkę pomarańczową pokrój w paski, a następnie w kosteczkę.

  4. Pokrojoną skórkę zalej wrzącą wodą (ok. 200 ml) i gotuj przez ok. 10 minut. Następnie odcedź.

  5. W rondelku wymieszaj wodę (ok. 100 ml) z cukrem. Wrzuć przygotowane skórki pomarańczy i gotuj na małym ogniu, mieszając co jakiś czas.

  6. Podgrzewaj do czasu, aż woda wyparuje i otrzymasz bardzo gęsty sos.

  7. Skórkę należy przechowywać w słoiku. Po przestudzeniu wstaw do lodówki.

Skórka pomarańczowa