Nauczę Cię jak upiec mistrzowską pizzę

Czy chcesz zaimponować rodzinie i znajomym? PizzaNerd to najelpszy kurs pieczenia pizzy.

Nie przegap → Sprawdź: pizzanerd.pl

Jak wybrać najlepszą wyciskarkę wolnoobrotową?

* Artykuł sponsorowany

Liczba dostępnych na rynku wyciskarek wolnoobrotowych powoduje, że wybór właściwego modelu często okazuje się nie lada wyzwaniem. Na szczęście istnieje kilka kluczowych parametrów, którym warto się przyjrzeć podczas podejmowania ostatecznej decyzji o zakupie nowego urządzenia. Z artykułu dowiesz się, jak wybrać dobrą wyciskarkę do soków i na co należy zwrócić szczególną uwagę.

jak wybrać najlepszą wyciskarkę wolnoobrotowa

Podstawowe cechy wyciskarek wolnoobrotowych

Na początku warto określić, jakie są najważniejsze cechy wyciskarek wolnoobrotowych. Jak się okazuje, do parametrów, które w największym stopniu odpowiadają za efektywność urządzenia, należy:

  • moc silnika – zapewnia łatwe wyciskanie owoców i warzyw; im wyższa moc, tym lepiej wyciskarka radzi sobie z twardszymi produktami typu marchew lub buraki;
  • prędkość obrotów na minutę – wyciskarki wolnoobrotowe działają na zasadzie miażdżenia składników; adekwatna prędkość obrotów śruby jest kluczowa dla zachowania jak największej ilości składników odżywczych;
  • materiał wykonania – im wyższej jakości materiały, tym większa ogólna wytrzymałość urządzenia.

Te trzy cechy są w dużej mierze odpowiedzialne za całkowitą wydajność urządzenia. Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe mają z reguły moc silnika od 150 do 250 W oraz prędkość obrotów wynoszącą od 40 do 60 na minutę, a wykonane są najczęściej ze stali nierdzewnej zapewniającej bezpieczeństwo ich użytkowania.

Najważniejsze funkcje i dodatki

Przy wyborze wyciskarki wolnoobrotowej warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje i akcesoria, które usprawniają pracę urządzenia oraz ułatwiają użytkownikowi korzystanie z maszyny. Dostępne na rynku urządzenia zawierają m.in.:

  • wymienne filtry, które pozwalają na przygotowywanie musów czy sorbetów, co zwiększa wszechstronność urządzenia;
  • szerokie otwory wsadowe, które umożliwiają wyciskanie całych owoców i warzyw bez konieczności dzielenia ich na mniejsze części;
  • system automatycznego czyszczenia, który odpowiada za utrzymywanie wyciskarki w czystości po każdym użyciu;
  • duże pojemniki na sok i miąższ, dzięki którym nie trzeba ich wymieniać zbyt często;

Dodatkowe funkcje i akcesoria znacząco zwiększają funkcjonalność oraz wygodę użytkowania urządzenia. Jest ich naprawdę sporo, dlatego przed zakupem wyciskarki wolnoobrotowej do użytku domowego dobrze jest się zastanowić, które z nich będą najlepiej odpowiadać indywidualnym potrzebom każdego użytkownika. 

Jak porównywać wyciskarki wolnoobrotowe?

Liczba modeli na półkach sklepowych sprawia, że wybór wyciskarki w sklepie stacjonarnym nie jest łatwym zadaniem i często zajmuje dużo cennego czasu. Z tego powodu dobrze jest się wcześniej przygotować poprzez przeglądanie źródeł dostępnych w Internecie. Na stronach internetowych producentów przyrządów kuchennych często można spotkać listy produktów wraz z ich recenzją dokonaną przez ekspertów, co pozwala na łatwiejsze porównanie cech. Jednym z najczęściej wyszukiwanych rodzajów sprzętu jest właśnie wyciskarka wolnoobrotowa — ranking swoich najlepszych modeli prezentują nie tylko wytwórcy, ale także sklepy detaliczne lub sieci marketów RTV i AGD, np. Media Expert.

Wybór wyciskarki wolnoobrotowej to inwestycja na lata, dlatego warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertą rynkową. Najważniejsze, by urządzenie spełniało swoje funkcje w sposób efektywny, a proces jego czyszczenia i konserwacji nie był zbyt skomplikowany, co pozwoli cieszyć się pysznymi sokami ze świeżych owoców w domowym zaciszu.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php