Nauczę Cię jak upiec mistrzowską pizzę

Czy chcesz zaimponować rodzinie i znajomym? PizzaNerd to najelpszy kurs pieczenia pizzy.

Nie przegap → Sprawdź: pizzanerd.pl

Stylowa kuchnia

Stylowa kuchnia

Niedawno, po ponad pięciu latach bez praktycznie żadnych zmian, postanowiliśmy odświeżyć naszą kuchnię. Znudziły nam się kolory ścian, a także niektóre rozwiązania straciły na praktyczności. Szczególnie od czasu, kiedy w czterech ścianach pojawił się trzeci domownik ;)

Efekty tych kuchennych rewolucji, a także założenia jakie im przyświecały przedstawię na blogu już w przyszłym tygodniu. Tymczasem publikuję przegląd aktualnych trendów w wystroju kuchni. W gościnnym artykule eksperci Westwing.pl opowiadają o tym, jak nadać dowolnej kuchni stylu skandynawskiego, rustykalnego, czy najmodniejszego ponoć obecnie „cool country”. Miłej lektury :)

Kilka słów o stylu skandynawskim

Styl scandi charakteryzuje się prostotą kształtów, jasnymi barwami i wykorzystaniem naturalnych materiałów. Ulubione elementy w stylu skandynawskim to drewniane meble, lniane czy wełniane obicia i dywany. Wnętrze w stylu skandynawskim charakteryzują proste, geometryczne formy oraz wszechobecne światło.

Styl skandynawski można połączyć z innymi stylami. Współcześnie styl skandynawski charakteryzują dwa podstawowe nurty aranżacyjne. Pierwszy, łączący drewno z ludowymi akcentami bądź przecieranymi meblami w stylu shabby chic. Wnętrze, które łączy te style jest przytulne, zaciszne i sielskie. Drugi nurt jest zdecydowanie bardziej minimalistyczny. Futurystyczne kształty mebli przeplatają się z dodatkami w klimacie industrialnym. Oprócz drewna prym wiodą kolorowy plastik i chłodny metal. Oba nurty wciąż jednak silnie łączy ogrom przestrzeni, funkcjonalności i światło.

Westwing_Landhausküche_Mood_Final

Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim

Dlaczego warto zdecydować się na urządzenie kuchni w tym stylu? Kuchnia scandi jest nowoczesna, jasna, ergonomiczna i bardzo funkcjonalna. Nie powinno zabraknąć w niej białego, czarnego lub srebrnego koloru. Taka kuchnia ma surowy charakter, który może być przełamany kolorowymi dodatkami, naczyniami i sprzętem kuchennym. W innych kuchniach pojawiają się ciepłe drewniane akcenty. Drewniane stoły, krzesła, blaty czy wykończenia ożywiają wnętrze i pięknie komponują się z prostymi formami.

Aranżacja kuchni w stylu scandi jest dla osób lubiących łączyć klasykę z nowoczesnymi rozwiązaniami. Jest on dla osób doceniających naturalność, prostotę, ekologię i uniwersalność.

kuechenwandtattoos

Jaki jest styl rustykalny?

Nazwa styl rustykalnego wywodzi się od angielskiego „rustic”, które oznacza „wiejski”, „swojski”, „chłopski”. Wnętrza w tym stylu są przytulne, swojskie i czerpią inspirację z przyrody oraz życia na wsi.

Ulubionym materiałem tego stylu jest drewno. We wnętrzach w stylu rustykalnym dobrze wyglądają masywne meble. Drewniany kredens w kuchni, ława czy skrzynia w przedpokoju to must have stylu rustykalnego. Inne materiały, pasujące do rustykalnych wnętrz to kamień, cegła, miedź i żelazo. We wnętrzach rustykalnych można znaleźć wiele elementów dekoracyjnych. Kolorowe poduszki, wełanine dywany, lniane narzuty, ceramiczne dzbanki, wiklinowe koszyki, koronkowe serwetki to kilka atrakacyjnych pomysłów na ozdobienie wnętrza. Dom w tym stylu jest „jak z bajki” – ulotny, baśniowy, sielankowy.

kuchentisch

Rodzinna kuchnia w stylu rustykalnym

Meble w typowej kuchni rustykalnej powinny być drewniane i proste. Jednym z najważniejszych mebli w kuchni urządzonej w stylu rustykalnym jest stół. Mebel, przy którym podczas wspólnych posiłków, spotyka się cała rodzina. Powinien być masywny, wykonany z surowego drewna. Najlepiej aby widoczne były na nim słoje drzewa.

Kuchnia w stylu rustykalnym wypełniona jest przedmiotami codziennego użytku takimi jak żelazko z duszą, lampa naftowa, porcelanowe serwisy malowane w kwiatki. We wnętrzu pachnie ziołami a jej aranżacja przypomina wiejski domek. W kuchni dopełnieniem aranżacji mogą być elementy dekoracyjne z folklorystycznymi wzorami. W przypadku polskiej tradycji mogą to być desenie góralskie, łużyckie czy kaszubskie. Domową atmosferę w rustykalnej kuchni podkreślą firanki wykończone koronką, kwiaty na stole, porcelanowe naczynia.

esszimmertische

Aranżacja kuchni w stylu rustykalnym może być początkiem przygody z stylem. Kuchnia w tym stylu jest dla osób ceniących sobie wygodę, praktyczne rozwiązania i przywiązujących uwagę do detali. Kuchnia w tym stylu jest ciepła, niezwykle przytulna i rodzinna. Można w niej odnaleźć wiele folklorystycznych elementów.

Połączenie stylu rustykalnego ze skandynawskim? Niezwykle modny styl Cool country

Połączenie wiejskiej naturalności z nowoczesnością miasta? Tak, to jak najbardziej możliwe! Taki jest styl cool country – rustykalizm z nutą modernu. Jest on bardziej surowy niż typowy styl rustykalny. W aranżacji dominują różne odcienie szarości. Od klasycznego stylu rustykalnego przejmuje on zamiłowanie do mebli wykonanych z surowego drewna. Oszczędność dekoracji i stonowana gama kolorystyczna tworzą wnętrza, które zachwycają prostotą, ale nie tracą przytulnego charakteru.

hochstuehle

Cool country świetnie sprawdzi się w kuchni. Łączy on zamiłowanie do przedmiotów codziennego użytku ze skandynawskim funkcjonalnym podejściem. Niech w kuchni znajdzie się duży drewniany stół, metalowe siedziska ze skórzanymi nakryciami, stary kredens, dodatki w kolorze czarnym i w równych odcieniach szarości, zieleni i niebieskiego oraz miedziane lampy w stylu industrialnym. Kuchnia będzie elegancka, zachowa bardziej surowy charakter nadal jednak pozostanie bardzo przytulna i rodzinna.

credits:Living4media

credits:Living4media

Po więcej porad i kuchennych inspiracji zapraszamy na stronę westwing.pl.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php