zajadam.pl

Jak kroić mango?

Uwielbiam smak dojrzałego mango! Jest to jeden z najsmaczniejszych owoców jakie kiedykolwiek jadłam. Smak mango określiłabym jako orzeźwiający, z subtelnym i upajającym zapachem słodkości i delikatną nutką pikantną.

Jak kroić mango

Jak wybrać dojrzałe mango?

Najsmaczniejsze jest dojrzałe mango. Dojrzałe mango to takie, które jest lekko miękkie i ma wyczuwalną pod naciskiem konsystencję. Taki owoc powinien mieć również przyjemny świeży zapach. Gdy mango jest twarde i bez zapachu należy jeszcze poczekać aż dojrzeje.

Jak pokroić mango?

Krojenie mango nie jest łatwą sprawą, ponieważ spora pestka w środku przylega mocno do okalającego ją miąższu. Jest jednak jeden niezawodny sposób na rozprawienie się z tym owocem:

  1. Zacznijmy od tego, że najpierw należy mango bardzo dokładnie umyć.
  2. Następnie stawiając je na desce lub talerzu (będzie dużo soku!) odkrój dwa przeciwległe, szersze boki. Chodzi o to by powstały dwie większe łódeczki.
  3. Odkrojoną “łódeczkę” z mango weź w dłoń i bardzo ostrożnie przecinaj nożem z góry na dół. Zrób to najpierw w jedną a potem, prostopadle, w drugą stronę.
  4. Uważaj żeby nie przeciąć skórki.
  5. Wygnij teraz łódeczki w drugą stronę tak aby powstał taki jakby … “jeż z mango” ;).
  6. Teraz możesz z łatwością odkrajać poszczególne kawałeczki, a jeżeli mango jest bardzo dojrzałe zrobisz to również dużą łyżką.
  7. Pozostałą przy pestce część obkrój dokładnie wokół pestki. Postępuj z nią tak jak wcześniej: podziel miąższ na cząstki i odetnij nożem lub oddziel łyżką od skórki.

Oczywiście można również po prostu obrać cienko skórkę, a następnie obkroić miąższ wokół pestki. Wydaje mi się jednak, że pierwszy sposób jest znacznie wygodniejszy, a przede wszystkim nic się nie zmarnuje.

Wskazówka!

Możesz równie z odkrojonych części mango wydrążyć miąższ łyżką do lodów. Powstaną w ten sposób regularne kuleczki, które możesz dodać do sałatki lub deseru. Mniam!

Zobacz również krótki film, na którym Tomek pokazuje jak pokroić mango i przygotować „mango jeża”:


Subskrybuj


Nie przegap nowych filmów, zasubskrybuj mój
kanał na YouTube

Skomentuj

Zobacz również

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Czego szukasz?

css.php