oceny: 8, śr. ocena: 5
5

Każdy fan treściwych posiłków ma w życiu taki moment (np. zaraz po świętach), w którym słabo mu się robi na samą myśl o kolejnej porcji bigosu, pieczeni, sałatki z majonezem, piernika… Ja właśnie taki epizod zaliczam ;)

Na szczęście na liście przepisów do wypróbowania miałem zapisany koktajl ze szpinaku, pomarańczy i bananów. Mieszanka na pierwszy rzut oka wydaje się dość kontrowersyjna – zaświadczyła o tym również bezcenna mina mojej żony, kiedy podałem jej szklankę i wyrecytowałem listę składników :D Niemniej jednak smak i wygląd tego koktajlu są po prostu rewelacyjne.

Składniki mojego koktajlu

 • dwie garści młodych liści szpinaku
 • jedna duża lub dwie małe pomarańcze
 • jeden banan
 • pół szklanki wody
 • opcjonalnie: dla lubiących słodsze napoje łyżka miodu (lub syropu klonowego)
 • jako nadprogramowy extra składnik możesz dodać np. dojrzałe mango
 • do udekorowania gotowego koktajlu warto użyć listków mięty i dowolnego rodzaju drobnych pestek (np. słonecznik, chia, siemię lniane), suszonych jagód goji czy naszych poczciwych czarnych jagód

Koktajl ze szpinaku, pomarańczy i banana

Przygotowanie koktajlu

 1. Przygotowanie koktajlu to żadna filozofia – owoce obierz ze skóry i podziel na mniejsze kawałki.

 2. Następnie wszystkie składniki wrzuć do blendera i zmiksuj na najwyższym biegu, aż do uzyskania konsystencji gładkiego shake’a. Ważne, aby w trakcie picia nie były wyczuwalne większe drobiny owoców, czy liści szpinaku.

 3. Taki koktajl owocowy polecam wszystkim jako odwyk od świątecznej diety i na co dzień dla osób trzymających dietę / dbających o linię. Jest to świetna propozycja zarówno na śniadanie jak i kolację.

przygotowania: 5 minut
czas wykonania: 1 minut
czas potrzebny: 6 minut
ilość porcji: 2

Koktajl ze szpinaku, pomarańczy i bananów