Dziś na blogu ląduje kolejny przepis na kolorowy i zdrowy koktajl. Tym razem przygotowałam orzeźwiający napój na bazie słodkiego melona oraz ogórka z dodatkiem soku z cytryny. Zaskakujące połączenie i jeszcze bardziej zaskakujący, pyszny efekt.

Główne składniki koktajlu mają właściwości nawadniające organizm. Melon znany jest przede wszystkim z tego, że doskonale gasi pragnienie. Podobno codzienne spożywanie owocu, nawet w niewielkich ilościach pomaga także uspokoić nerwy i działa relaksacyjnie.

Czas przygotowania:

15 minut

Składniki koktajlu (2 porcje)

  • 1/2 melona
  • sok z 1/2 cytryny
  • 1 ogórek
  • 2 łyżeczki miodu (opcjonalnie)
  • do dekoracji – plasterki ogórka, listki świeżej mięty

Koktajl z melona i ogórka

Wartości odżywcze

Melon – składa się w 90% z wody, dlatego bardzo dobrze gasi pragnienie i orzeźwia. Poza tym, melon skutecznie hamuje apetyt. To doskonałe źródło błonnika. Owoce zawierają karotenoidy, które jak udowodniono naukowo działają przeciwnowotworowo. Karotenoidy pozytywnie wpływają na oczy i proces widzenia, opóźniają starzenie. Melon jest także dobry na stres – zawarty w nim enzymatyczny przeciwutleniacz jest naturalnym sposobem na redukcję codziennego napięcia nerwowego.

Ogórek – ma w prawdzie małą wartość odżywczą, ale warzywo jest cenione ze względu na zawartość związków o charakterze zasadowym, co korzystnie wpływa na odkwaszenie organizmu. Dużą zaletą ogórków jest niska wartość kaloryczna, dlatego są doskonałym składnikiem diet odchudzających. Warzywa pomagają także w usuwaniu nadmiaru wody z organizmu.

Koktajl z melona i ogórka

Przygotowanie

  1. Melona obierz, wyjmij pestki i pokrój na mniejsze kawałki.

  2. Ogórek także obierz i pokrój na plasterki. Składniki umieść w pojemniku blendera.

  3. Dodaj sok z cytryny i całość zmiksuj. Gotowy koktajl przelej do szklanek.

  4. Na koniec udekoruj koktajl – ułóż plasterki ogórka i listki świeżej mięty.

Koktajl z melona i ogórka