Nauczę Cię jak upiec mistrzowską pizzę

Czy chcesz zaimponować rodzinie i znajomym? PizzaNerd to najelpszy kurs pieczenia pizzy.

Nie przegap → Sprawdź: pizzanerd.pl

Bardzo prosty przepis na bardzo dobry chleb

Bardzo prosty przepis na bardzo dobry chleb

Chleb samodzielnie pieczony w domu do niedawna kojarzył mi się głównie z wypadami w góry do dalszych krewnych, gdzie z własnej roboty składników chleb przygotowywała najstarsza starowinka z całej rodziny ;) Gruba kroma swojskiego chleba z domowym masłem to jedno najfajniejszych wspomnień. Ale kto by na to miał czas przed emeryturą?

Z drugiej strony niekoniecznie mam ochotę na zagracanie kuchni automatem do pieczenia chelba – duże to, trzeba czyścić, rozkładać, składać, czekać całą noc na wyrośnięcie i upieczenie chleba…

Próbowałem już robić chleb w domu, ale skończyło się to dość poważnym poparzeniem dłoni i zapał „nieco” mi przeszedł. Na szczęście ostatnio trafiłem na ciekawy wpis na blogu Strawberries from Poland, w którym Ania podzieliła się bardzo fajnym przepisem na „Chleb dla opornych”. Pierwsze podejście było na tyle udane, że w ciągu tygodnia – z różnymi modyfikacjami – upiekłem ten chleb już trzy razy. Przy okazji zmodyfikowałem nieco oryginalny przepis, tak żeby był jeszcze prostszy w wykonaniu.

Podana przeze mnie ilość składników pozwala na upieczenie w dużej keksówce sporego bochenka chleba. Z połowy składników chleb wyjdzie pewnie po prostu niski, możesz ew. użyć mniejszej foremki.

Zobacz przepis w wersji wideo:

Subskrybuj ➜ Nie przegap nowych filmów, zasubskrybuj mój kanał na YouTube

 

Składniki

  • 500 g mąki pszennej (za jednym razem zmieszałem też mąkę pszenną z mąką żytnią w stosunku mniej więcej 3 do 1 i też wyszło super)
  • 7 g drożdży suchych
  • dwie łyżeczki cukru
  • dwie płaskie łyżeczki soli
  • 4 łyżki otrębów owsianych (w oryginalnym przepisie są to płatki owsiane – mi wyszło super i z jednym i z drugim składnikiem)
  • 400 ml (dwie szklanki) ciepłej wody
  • opcjonalnie przyprawy do smaku – raz użyłem dwóch łyżek oregano, dwa razy zrobiłem chleb bez dodatków – z przyprawami radzę eksperymentować wedle własnego uznania
  • nieco tłuszczu i bułki tartej do wysmarowania formy

Przygotowanie chleba

  1. Drożdże wsypuję do ciepłej wody, dokładnie mieszam i odstawiam na kilka minut na bok.

  2. Pozostałe sypkie składniki (poza bułką tartą) mieszam w dużej misce i wlewam do nich wodę z drożdżami

  3. Wszystko dokładnie mieszam łyżką aż do uzyskania zwartej masy, a następnie odstawiam ciasto w przykrytej misce na 30 minut, aby w tym czasie mogło wyrosnąć.

  4. Wyrośnięte ciasto mieszam jeszcze delikatnie i przekładam do natłuszczonej i oprószonej niezbyt obficie bułką tartą formy.

  5. Tak przygotowane ciasto odstawiam jeszcze na kilka minut w ciepłe miejsce do wyrośnięcia i wstawiam na jedną godzinę do piekarnika nagrzanego do temp. 200 st. C.

  6. Kiedy piekłem ten chleb po raz pierwszy, po wyjęciu z piekarnika odczekałem jakieś 15 minut, bo po prostu nie mogłem dłużej wytrzymać, i odkroiłem ciepłą jeszcze piętkę. To była najlepsza piętka chleba z masłem ever! Kolejne dwie świeże piętki odstąpiłem już swojej małżonce – nie wiem jak to rozwiążemy w przyszłości ;-)

  7. Niemniej jednak chleb najlepiej smakuje dopiero po ostygnięciu, a najlepiej na drugi dzień. Nie radzę zabierać się za krojenie świeżutkiego wypieku, bo może się po prostu rozlecieć.

chleb przepis

chleb przepis

Przepis jest tak łatwy i przyjemny w wykonaniu, że poważnie zaczynam obawiać się o los pobliskiej piekarni. Nawet dla mnie, dość leniwego w kuchni i bardzo ceniącego wygodę faceta, jest to super prosta sprawa.

Podobne przepisy

tagi: , , , , , , , ,

Ilość komentarzy: 810 - dołącz do dyskusji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

810 odpowiedzi na “Bardzo prosty przepis na bardzo dobry chleb”

  1. Anett pisze:

    Hej. Dzięki za przepis.
    Chleb właśnie się piecze…
    ale ale nie po raz pierwszy… Robię go już chyba 7raz w ciągu 2tyg.
    Uzywam mąki Basi. Eksperymentuje z dodatkami daje co mam. Czasem siemię lniane, płatki owsiane, kminek.. Czasem oregano, paprykę, czarnuszke.
    Za każdym razem wychodzi tylko musi być ciepło. Bardzo polecam!

  2. Wanda pisze:

    witam, jakiej dlugosci jest foremka??

  3. Jol pisze:

    Zjedxony w jedno popołudnie. Rewekacja. Pierwszy naprawdę wyrośnięty i smaczny chleb. Mąż powiedział, że może jeść zamiast ciasta.

  4. Klaudia pisze:

    Piekę ten chleb teraz ciągle. Jest przepyszny, prosty i szybki :) używam różnych mąk i różnych dodatkow. Dziękuję za niego :)

  5. Ania pisze:

    Ha zrobilam pierwszy raz i jest pyszny i taki łatwy

  6. Monka pisze:

    To mój pierwszy chleb który zrobiłam i bardzo mi smakuje
    Chyba przestanę kupować chleb

  7. Marietta pisze:

    Super przepis.pierwszy raz upiekłam chleb , ktòry szybko się robi i nie trzeba miliona składnikòw. I smakuje wybornie.

  8. aiga pisze:

    Świetny,prosty przepis. Chlebek zawsze wychodzi pyszny!

  9. Tyldziek pisze:

    Chlebek wyszedł jak zawsze pyszny. Ja używam 8g drożdży bo takie mam akurat opakowania :) nigdy tfu tfu nie zdarzyło się żeby nie wyrósł. Cudowny przepis :)

  10. Mateusz pisze:

    Ja już sam kiedyś zmieniłem na 7 g drożdży bo przy 15 gramach wyrastał bardzo dużo za foremkę i przy krojeniu to co wyrosło powyżej foremki nie trzymało się kupy z resztą chleba, no chyba że coś robię zle? A przepis genialny, ja dodaję czarnuszki, uwielbiam jej zapach i smak

  11. Roksana pisze:

    Robilam chleb poraz pierwszy raz w zyciu. Wyszedl doskonaly. Caly bochenek znikl na jednej kolacji.
    Przepis genialny.

  12. stasio pisze:

    Prawie niemożliwe.

    Wczoraj wyjątkowo chlebek mi nie rósł.
    W domu ciepło, okna w kuchni pozamykane.

    Okazało się, że okno w drugim pokoju było rozszczelnione i smużył się przez chatę chłodek.
    Zamknąłem je kompletnie i chlebek ruszył z kopyta jak dawniej.
    Być może i tu powód podobnie banalny. Proszę przemyśleć, bo wg opisu powinien rosnąć i już.
    Pozdrawiam.

  13. Ewa pisze:

    Witam. Uzylam 14g drozdzy suchych. Po 6.poddalam sie. Nie wyrasta! Miejsce do wyrosniecia jest cieple. Drozdze zalewam ciepla woda. Co jest nie tak???

    • Adam pisze:

      byc moze woda jest za ciepla i zabijasz drozde?

    • Maria pisze:

      Mam termometr do pieczenia mięsa i nim sprawdzam temp wody, około 35 stopni Celsjusza. Ciasto trzymam w piekarniku z włączonym światełkiem. Rośnie wspaniale bez przeglądów.

  14. Magda pisze:

    Witam. Jestem przekonana,ze wczesniej było 14 gr drożdży suchych.
    W przepisie org. Jest na 250gr maki 25 gr świeżych czyli na 500gr powinno byc 50 gr świeżych drożdży co daje 14 gr suchych.
    Robiłam Ren chleb mnóstwo razy i daje sobie rękę odciąć ze było 14 gr suchych.

    • Tomek Lach pisze:

      Witaj Magda, tak masz rację było wcześniej w składnikach podane 14g drożdży suchych, ale zmieniłem tą ilość na 7g bo po wielu próbach wyszło mi na to, że 7g to bardziej optymalna ilość ze względu na walory smakowe gotowego chleba, z ilością drożdży dodatkowo nie warto przesadzać ze względów zdrowotnych. Na pewno jeżeli użyjesz 14g to trudniej będzie cokolwiek zepsuć :)

  15. Aluta pisze:

    Ja mam taki problem ze żadne ciasto na drożdżach mi nie wychodzi … nawet pizza. Po prostu po 1 wyrosnieciu kiedy dotykam ciasta delikatnie to się kurczy i nie chce juz wyrosnąć nawet kiedy jest w ciepłym miejscu :( ktoś coś?

  16. Ela pisze:

    Co robię nie tak jak trzeba? Chleb pomimo tego że wszystko robię wg przepisu nie wyrasta poza blaszkę i nie ma chrupiącej skórki. Mieszkałam już różne maki i zytnia i gryczana w proporcji 1/3 i nic, porażka. W smaku jest ok ale nie jest taki jak na obrazku.

    • Tomek Lach pisze:

      Być może drożdże nie zadziałały jak należy? A może masz zbyt zimno w kuchni w miejscu, gdzie ciasto wyrasta przed pieczeniem? Mąkę przed przygotowaniem ciasta warto napowietrzyć np. przesiewając przez sitko

  17. Ewa pisze:

    Doskonały przepis. Wystarczy 1 opakowanie drożdży, 7g.
    Mąki 100g. Pszennej po 200 orkisz i żyto, dodałam po garstce ziaren słonecznika dyni i lnu.

  18. Ewa pisze:

    Przepis doskonały. Nigdy nie zrobiłam tak wspaniałego chleba.
    Użyłam 200 g mąki żytniej 200g orkiszowej 100 g pszennej, 1 op.drozdzy 7g. wystarczą, można dodać ziarna słonecznika dyni i lnu po garści.

  19. Piotr pisze:

    Kurcze, nie wiem co moge powiedziec. Jedno jest pewne. Przyczyniles sie do utraty klienta w mojej lokalnej piekarni. Super poszło. Szybko, gladko i smacznie

    • Tomek Lach pisze:

      Świetnie! :D …piekarnie nie zginą bo zawsze komuś nie starczy czasu na domowy chleb, ale najtrudniej zacząć i przekonać się że to łatwe ;) …stąd już prosta droga do pieczenia na własnym zakwasie :D

  20. Dusia62 pisze:

    Właśnie upieklam i po wysuszeniu ukroilam.Jest REWELACYJNY! !!!Bardzo szybko bez wyrabiania.Jest boski i tak też smakuje.Wyrzucam moja maszynę do wypieku chleba

  21. Anna pisze:

    Bardzo prosty przepis, z którego wychodzi przepyszny chleb…mniam.
    Dziękuję

  22. Henryk pisze:

    A moze by tak napisac ile to jest drozdzy swiezych 7 gram suszonych. :-(

  23. Lidka pisze:

    Witam czy chlebek można przygotować wieczorem dzień wcześniej a rano upiec dzięki Lidka

  24. zdzislaw pisze:

    witam – mam pytanie na temat zakwasu zytniego do chleba;
    czy moge zmieszac zakwas stary 20-letni z mlodszym 2- miesiecznym- dziekuje

  25. Bożena J pisze:

    zdecydowanie najłatwiejszy przepis! od niego zaczynam. mam robot kuchenny, więc nie będzie problemu z wyrobieniem ciasta :)mam nadzieję, że się uda!

  26. Mariusz pisze:

    Zrobiłem ten chleb z mąką mieszaną, żyto, pszenica i orkisz i wyszedł baja. Zmieniłem otręby na żytnie i ciągle eksperymentuje. Polecam!

  27. Anna pisze:

    Wyszedł pyszny )) pierwszy raz piekłam i wyszedł idealnie

  28. Mike pisze:

    BiNGO! Właśnie takiego przystępnego opisu szukałem! Jeszcze nie przystępuję do wykonania, raptem świeżo” jestem po przeczytaniu, ale dzięki Panu – zmotywowany i mocno „na tak”. Dzięki wielkie!

  29. Nieznany108 pisze:

    Mam 14 lat i spróbowałem zrobić pierwszy raz w życiu chleb, znalazłem ten oto przepis i zrobiłem chleb i… Udał się (hurra :D) smakuje bardzo dobrze.

  30. Gosia pisze:

    Do tej pory piekłam chleb na zakwasie, wychodził pycha, ale dzisiaj się skusiłam na ten i jest przepyszny, prosty, szybki i nie trzeba się bawić z zaczynem. Ciekawa jestem tylko jak się będzie zachowywał po mrożeniu… Oczywiście ten się nie doczeka mrożenia bo zostanie od razu zjedzony;)

  31. Michał pisze:

    Mój pierwszy chleb upieczony…ze względu na brak profesjonalnej kuchni i zdezelowany piekarnik elektryczny (delegacja) wyszło rewelacyjnie. robiłem trochę na „oko” z mąki orkiszowej i pszennej w proporcji ok 3/2 z braku bułki tartej, naczynie żaroodporne wysmarowałem olejem kokosowym i wysypałem musli :) chleb zjedzony na 2 posiedzenia :) aż boję się robić następny taki dobry !!! Dzięki za przepis.

  32. Krystyna Wysocka pisze:

    Witam
    Czy ten chleb można zamrażać? Spodziewam się gości chciałam upiec na zapas, czy będzie dobry po rozmrożeniu ? nie będzie się kruszył? Oglądałam komentarze nie wiem czy dobrze zrozumiałam w trakcie pieczenia chlebek Pan opryskuje wodą? ile bochenków wychodzi z tej porcji ciasta? Mam trochę obawy. Piekłam chleb mieszany z innego przepisu , skórka była bardzo spieczona(twarda) a w środku przy krojeniu po ostudzeniu chleb się mazał. Bardzo mam chęć na własny chleb i chcę spróbować z Pana przepisu, może tym razem się uda piekę w nowym piecyku firmy / Beko / nie znam tego piecyka ustawiam wg przepisu .Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

  33. Kasik pisze:

    Przepis bardzi fajny. Upiekłam pierwszy raz ze 2 lata temu. W między czasie zredukiwaliśmy jedzenie pieczywa, więc nastąpiła przerwa.
    Teraz chcę wrócić di przepisu, ale proszę Cię o radę.
    Co zrobić aby ta skórka była jednak mniej chrupka. Może pismarować wodą?
    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za fajne przepisy!

  34. Alicja pisze:

    Chlebek rewelacja a jeszcze cieplutki z masełkiem niebo w buzi ☺ piekłam ze świeżych drożdży pięknie wyrósł. Polecam jak najbardziej!

  35. danuta pisze:

    Upiekłam,jest pyszny.Skórka najlepsza bo uwielbiam taką pyszniutką i chrupiącą. za dzień,dwa znów piekę następny.

  36. Grazyna pisze:

    Bardzo smaczny i prosty w wykonaniu domowy chleb. Drugi raz gosci w moim domu.
    Polecam.

  37. Jolanta Augustynowicz pisze:

    Zrobijam i ja ,pierwszy raz ,i wyrosl i smaczny jest ,jestem.pod wrazeniem tego prostego naprawde przepisu super i polecamwszystkim.ten przepis

  38. Szymon pisze:

    Robiłem zgodnie z przepisem, drożdże świeże około 20g. Roztarłem je z trzema łyżeczkami cukru – zamieniły się w gęsty płyn. Dodałem około 700g mąki pszennej, trzy szklanki wody, płatki owsiane, słonecznik, oraz siemię lniane. Wszystko wyszło nie było za bardzo gęste. Następnie 40min rośniecia – szło dosyć opornie. Później w formę i jeszcze 15min przy grzejniku. Następnie nagrzany piekarnik 200st przez godzinę. I tu od razu zaskoczenie, zaczął pięknie rosnąć. Chleb rewelacja!!!! Jutro drugie podejście

  39. Marta pisze:

    Zero pracy przy tym chlebie, wszystko mieszamy łyżką, wychodzi rewelacyjnie. Polecam każdemu !!!!

  40. Justa pisze:

    Piekarnik jak pownien byc wlaczony?

    • Anka pisze:

      Justa, u mnie grzanie „góra i dół”, bez termoobiegu, a forma po środku na drugim ruszcie od dołu.
      Po 20 minutach keksówkę przykrywam arkuszem papieru do pieczenia, bo czasem ziarenka posypane po wierzchu potrafią się przydymić, a pod papierem trzymają się nieźle :) I psikam wodą ze spryskiwacza co jakieś 15 minut.
      Piekę go już regularnie, poeksperymentowałam tylko z mąką i najlepszy wychodzi mi z takich proporcji na te 500 g: 350 g mąki pszennej chlebowej typ 750, 100 g mąki żytniej chlebowej typ 720 i 50 g mąki żytniej razowej typ 2000.
      I tak jak Marta pisze – rewelacja, miesza się tylko łyżką z 10 minut, żadnego wyrabiania :)
      Po wyrośnięciu w misce przekładam na blat oprószony mąką, formuję wałek, wkładam do keksówki, rozpłaszczam trochę, smaruję wodą i posypuję ziarenkami (żeby się przykleiły), odstawiam do wyrośnięcia na 15-20 minut i do piekarnika. A za godzinkę super chlebek :D

  41. Ufo pisze:

    Bardzo dobry przepis, chleb przepyszny. Ja jednak make pszenna mieszam z maka do pieczenia chleba, mozna kupic takie w sklepach, w stosunku: 400 g maki pszennej i 100 g maki chlebowej. Chleb jest ciemniejszy i ciezszy i to mi odpowiada. Wiele razy pieklem chleb w maszynce do pieczenia chleba, w wielu przepisach do tej maszynki i w Internecie, dodatkowym skladnikiem jest olej roslinny, okolo 60 ml na 400 g maki. Planuje dodac olej do nastepnego wypieku, efektem pewnie bedzie mniejsze „klejenie” sie masy do miski, w jakiej mieszamy. Smaku raczej nie zmieni. Poki co, ten przepis jest moim faworytem :)

  42. Kinga pisze:

    Robiłam ten chleb tysiąc razy i zawsze wychodził, a od miesiąca zakalec… jestem załamana. Już tyle kilo mąki poszło na straty. :( Robiłam zawsze na świeżych drożdzach, więc to chyba nie tu problem. Może chodzi o mąkę? Jakiej pszennej Pan używa?
    Pozdrawiam

    • Tomek Lach pisze:

      Może coś się zmieniło w Twojej kuchni? Może temperatura powietrza albo wilgotność? Może masz inny piekarnik? To wszystko może mieć wpływ na przygotowanie chleba i efekt końcowy.

  43. Marek pisze:

    Dobra rzecza jest pobierac nauki od ludzi obytych z tematem i doswiadzczonych ktorzy nim cokolwiek udostepnia innym sami esperymentuja.Dzieki za przepisy.

  44. Alicja pisze:

    Super :). Zmieszałam makę tortową z krupczatką ;). Zabawa z córką fantastyczna :).

  45. fanny pisze:

    Mnie nie wychodzi :( próbowałam 4x, z większą i mniejszą ilością wody, zawsze wychodzi zakalec. Nie wiem, może ten cholerny piekarnik za słabo grzeje?

    • Alicja pisze:

      Może zła mąka albo za krótko rośnie. Ja dodałam ciut więcej mąki i do rośnięcia przy kaloryferze. Rosło około 45-50 minut

    • Krystyna pisze:

      Wszystkie produkty muszą być o temp.pokojowej.trzeba dobrze wyrobić aby gluten z mąki uwolnił się i czasami trzeba aby zarobione ciasto stało około godz lub dłużej najlepiej w nieprzwiewnym miejacu.

  46. gieniu pisze:

    Nie rozumiem, dlaczego mają być suche drożdże. Przecież to nie komuna i można wszędzie kupić świeże drożdże. No chyba, że autor przepisu zatrzymał się w tamtych czasach.

    • Tomek Lach pisze:

      Suche są najwygodniejsze w użytkowaniu, mogę je mieć zawsze schowane na zapas przez wiele tygodni. Dla bardziej zaawansowanych są już inne przepisy z użyciem zakwasu, a ten przepis to moim zdaniem świetny sposób na rozpoczęcie przygody z pieczeniem chleba we własnej kuchni. :-)

  47. Anna pisze:

    Przepis genialny,szybki i prosty.Wyszedl mi może troszeczkę zakalec,ale to chyba przez to że troszeczkę za krótko trzymałam w piekarniku

  48. Natalia pisze:

    Zrobiłam właśnie na 25 g świeżych drożdży, świeża piętka skonsumowana z masłem była fantastyczna :D Dziękuję bardzo za przepis!

  49. Beciq pisze:

    Genialny chleb! Jest pyszny, a przepis tak prosty. Mąż się zajada – a poprzednie eksperymenty chlebowe nie bardzo przypadły mu do gustu ;-)
    Dziękuje za ten przepis :-)

  50. JaDzikA pisze:

    Jakiej wielkości formę pan używa?

  51. Joanna Wachowicz pisze:

    Wlasnie zagniotlam ciasto. Lyzka sie nie dalo, bo bylo dosc geste, dokonczylam recznie, nie za dlugo, do dokladnego polaczenia sie w zwarta mase, jak w przepisie. Nie mialam ani otrebow ani platkow owsianych, dodalam 4 lyzki kaszki kukurydzianej. Jesli chodzi o make dalam 400 gr pszennej manitoba i 100 gr zytniej 700. Jako dodatki garsc pestek slonecznika i garsc orzeszkow pini. Teraz rosnie pod przykryciem, za pol godziny przekladam do formy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak dobre, rzepis zawijam do moich ulubionych i do powtorki w przyszlosci.

  52. nuna pisze:

    Robię podobnie lecz daję 1 torebkę drożdży. Żeby wyszedł bardziej swojski dodaję 1 łyżeczkę octu. Bo jak jest na zakwasie to wiadomo,zakwas jest kwaskowaty. Ostatnio robiłam doświadczenie, nie dałam octu tylko wodę pół na pół z jogurtem. Może też być kefir lub kwaśne mleko.

  53. Anna pisze:

    Tak prostego chleba do upieczenia nie widzialam.Jest szybki pyszny i wychodzi.Diekuje bardzo,bardzo.

  54. ag pisze:

    W końcu odnalazłam idealny przepis na chleb! Wielkie dzięki! Znika w mgnieniu oka. Wszystkim domownikom bardzo smakuje nie chcą już jeść innego chleba ,jest po prostu pyszny !

  55. Kamila pisze:

    Właśnie upiekłam, cuuuuuudo, najlepszy chleb, szybko się robi, nie wymaga specjalnych umiejętności kulinarnych, pyszny po prostu

  56. ymp pisze:

    Zamiast w foremce, pięke go na kamieniu. Wychodzi fantastyczny.

  57. fanny pisze:

    bardzo dziękuję za przepis, chcę go jutro wypróbować, tylko nie wiem, czy można zrezygnować z cukru? a drożdżom np. dać jako pożywkę miód?

  58. mAgnes pisze:

    GENIALNY!!! dzięki za ten przepis. Robiłam już wiele chlebków, ale ten jest wyjątkowo pyszny i można go dowolnie modyfikować. Ja zrobiłam ze świeżych drożdży, pół na pół zwykła mąka pszenna z mąką pszenną pełnoziarnistą, z dodatkiem płatków owsianych i suszonych pomidorów. Podwójna porcja Wyszedł perfekcyjnie.

  59. Kuczynska pisze:
    5

    Zrobiłam chlebek dwa razy za pierwszym razem spiekła się za mocno góra chlebka ale drogi wyszedł idealnie.polecam b.dobry i prosty do wykonania.teraz robię zakwas

  60. Lidia pisze:

    Zakup nowego piekarnika zainspirował mnie do upieczenia chleba. Postanowiłam wypróbować jakiś prosty przepis i znalazłam ten, ale trochę go zmodyfikowałam. Dałam 350g mąki pszennej – zwykłej wrocławskiej i 150g mąki orkiszowej oraz dodatkowo oprócz otrębów trochę pestek dyni i słonecznika.
    Upiekłam go w moim nowym piekarniku na programie automatycznym do pieczywa.
    Wyszedł piękny i baaardzo smaczny! Dziękuję za przepis i polecam wszystkim.
    Pozdrawiam i smacznego :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php